Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bootstrap.php(430) : eval()'d code on line 152
اشعار و جملات زیبا در وصف مادر - صفحه 4
تاریخ امروز :
انجمنهای تخصصی علمی فرهنگی پرشین وی
تبلیغات
صفحه 4 از 9 ابتداابتدا ... 23456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج 31 تا 40 از 84 مجموع
 1. #31
  مدیر بازنشسته
  تاریخ عضویت
  May 2011
  ارسالها
  839
  تشکر
  4,298
  تشکر شده 6,642 بار در 1,994 پست

  پیشفرض

  مادر  ای مادرم چه پاکست  آغوش پر زمهرت  تو چون فرشته پاکی همچون خدا مقدس  آغوش پر زنازت  گهوارهء جهانست بس نرم و مهربانست  آغوش تو مکانيست زيبا تر از دو گيتی  مادر مرا به ياد است  هر ناز و هر گپ تو  آن رنج هر شب تو


 2. #32
  مدیر بازنشسته
  تاریخ عضویت
  May 2011
  ارسالها
  839
  تشکر
  4,298
  تشکر شده 6,642 بار در 1,994 پست

  پیشفرض

  مادرای زیباترین واژه ها

  مادرای همرهترین سایه ها

  مادرای یارهمیشه مهربان

  مادرای آغوش گرمت خانه ام

  جای دستت هرزمان برشانه ام

  مادر ای دامان پاکت بسترم

  ای زهر چه نیک ونیکان برترم

  ای که جنت جای گام پاک توست

  ای که خوبی دردل گرم تورست

  ای کلامت معنی لطف وصفا

  ای توتندیسی زپاکی وفا

  ای الهه ای خدای خاکها

  ای فدای تو تمام پاکها

  زینتی ده بادعایت راه من

  گرمی دل هرزمان همراه من .


 3. #33
  مدیر بازنشسته
  تاریخ عضویت
  May 2011
  ارسالها
  839
  تشکر
  4,298
  تشکر شده 6,642 بار در 1,994 پست

  پیشفرض

  مادر ای سايه‏ي الطاف خدا

  ای سراسر همه مهر

  ای دل انگيزترين معنی عشق

  ای كه يادت همه آرامش من

  ای وجودت همه خواهش من

  تو نمايانگر الطاف خدايی مادر

  مروه و حج و صفايی مادر

  زير پای تو بهشت است بهشت

  باز هم طفل توام

  هرچه كردم

  چه زيبا و چه زشت

  دست تو گرمترين گرمي مهر

  مهر تو پاكترين معني عشق

  نفست رايحه‏ي ريحان است

  ديدن روی نكويت مادر

  همه درد مرا درمان است

  ورد زير لب تو ذكر دعاست

  خانه با بودن تو

  بهترين باغ دل انگيز خداست  پاكتر از همه پاكي هايی

  خوبتر ازهمه خوبي هايی

  با صفاتر ز همه دنيايی

  مادرم

  مادر خوبم بخدا

  دفتر عمر مرا

  تو چو شيرازه‏ي هستی هستی

  تو سزاوار چه هستی

  همه چيز

  من چه دارم كه تو را زيبد

  هيچ

  سايه لطف خدايی مادر

  معني عشق و وفايی مادر

  شعر من درخور تفسيرت نيست

  اوج مهری و صفايی مادر


 4. #34
  مدیر بازنشسته
  تاریخ عضویت
  May 2011
  ارسالها
  839
  تشکر
  4,298
  تشکر شده 6,642 بار در 1,994 پست

  پیشفرض

  نرفت از سرم هـــــر گز هوای تو مادر

  هنوز مي تپد اين دل برای تو مـــــــــادر  چســـــــان زبان بگشايم كه خجلت آهنگم

  نكرده ام دل و جـــــــــان را فدای تو مادر
  چه چـــــاره گر نبرم داغ هجر تو به عدم

  اميد قلب حزينم لــــــــــــــقای تو مـــــــادر
  چو شبنم است سرو برگ رنگ اين گلشن

  مدام ميشنوم من صــــــــــــــــدای تو مادر
  درين چمن كه حضور جفاست مضمونش

  چه نعمت است به عـــــــــالم وفای تو مادر
  مــــــــــــقيم منزل عزت كسي توان گشتن

  كه بود حـــــــــاصل كارش رضای تو مادر
  نشد ز كيف و كــــــم عمر چشم ما روشن

  حقيقت است به هــــــــر جا صفای تو مادر
  رموز جـــــوهر تُست ( بايزيد) و( بايقرا)

  به اين مـــــــــــــقام رسيدن عطای تو مادر
  نبود لايق اين گنج و اين كمــــــــال (رفيع)

  اگر نبود نصيبش دعــــــــــــــــــای تو مادر 5. #35
  مدیر بازنشسته
  تاریخ عضویت
  May 2011
  ارسالها
  839
  تشکر
  4,298
  تشکر شده 6,642 بار در 1,994 پست

  پیشفرض


  خواندم ترانه ای زيبا برايت مادر

  ميون ترانه هام نوشتم نامت را

  نوشتم نامت را با بغض با گريه های دور

  نوشتمت ،نوشتمت ترانه خوان شعر هايم

  نوشتمت با كلماتم نام زيبايت را

  و بر هر شاخه ی گل ياس بازمي نويسم

  دوستت دارم

  مادر


 6. #36
  مدیر بازنشسته
  تاریخ عضویت
  May 2011
  ارسالها
  839
  تشکر
  4,298
  تشکر شده 6,642 بار در 1,994 پست

  پیشفرض

  بیمارم ،مادر جان!  میدانم،میبینی  میبینم،میدانی  میترسی،میلرزی  از کارم،رفتارم،مادر جان!  میدانم ،میبینی  گه گریم،گه خندم  گه گیجم،گه مستم  و هر شب تا روزش  بیدارم،بیدارم،مادر جان!  میدانم،میدانی  کز دنیا ، وز هستی  هشیاری ،یا مستی  از مادر،از خواهر  از دختر،از همسر  از این یک، وآن دیگر  بیزارم،بیزارم،مادر جان!  من دردم بی ساحل.  تو رنجت بی حاصل.  ساحر شو،جادو کن  درمان کن،دارو کن  بیمارم،بیمارم،بیمارم،مادر جان!  مهدی اخوان ثالث


 7. #37
  مدیر بازنشسته
  تاریخ عضویت
  May 2011
  ارسالها
  839
  تشکر
  4,298
  تشکر شده 6,642 بار در 1,994 پست

  پیشفرض

  باغبان هستي:

  مادر، اي لطيف ترين گل بوستان هستي، اي باغبان هستي من، گاهِ روييدنم باران مهرباني بودي که به آرامي سيرابم کند. گاهِ پروريدنم آغوشي گرم که بالنده ام سازد.  باغبان هستي:

  مادر، اي لطيف ترين گل بوستان هستي، اي باغبان هستي من، گاهِ روييدنم باران مهرباني بودي که به آرامي سيرابم کند. گاهِ پروريدنم آغوشي گرم که بالنده ام سازد. گاهِ بيماري ام، طبيبي بودي که دردم را مي شناسد و درمانم مي کند. گاهِ اندرزم، حکيمي آگاه که به نرمي زنهارم دهد. گاهِ تعليمم، معلمي خستگي ناپذير و سخت کوش که حرف به حرف دانايي را در گوشم زمزمه مي کند.

  گاهِ ترديدم، رهنمايي راه آشنا که راه از بيراهه نشانم دهد. مادر تو شگفتي خلقتي، تو لبريز از عظمتي؛ تو را سپاس مي گويم و مي ستايمت.  خشم لبريز از مهرباني:

  مهرباني و لطافت مادر را بارها ياد کرده ايم و ستوده ايم، ولي من، لحظه هاي ناب خشم و قهر او را نيز مي ستايم؛ لحظاتي که پايم در راه مي لغزيد و سوي بيراهه مي رفتم؛ لحظاتي که دست به خطا مي بردم و از سر جهل راه عصيان پيش مي گرفتم. نه به کلام او دل مي سپردم و نه به نگاه زنهار زده اش وقعي مي نهادم. سر در جيب جهالت فرو کرده، راه خود مي رفتم و او چون کوهي سترگ، راه بر من مي بست. چون رودي خروشان مي خروشيد، آن گونه که خود را خردتر از آن مي ديدم که نافرماني کنم و چه زود پرده جهالتم دريده مي شد و چشم دلم گشوده، و مي ديدم که با آن خشم لبريز از مهرباني اش، چگونه راه مرا بر پرتگاه خطا بسته است و آن گاه، فروتنانه به سپاسش مي نشستم.  قدرت مندي و جديت:

  به همان اندازه که مهرباني و لطافت مادر قابل ستايش است، قدرت مندي و استواري او در راه تربيت صحيح کودک نيز قابل تحسين، و شايسته ستايش است. مادر فهميده و دانا، با جديت از مشاجره با کودک و يا کوتاه آمدن در مورد خواست هاي نا به جاي او دوري مي کند و با قدرت مندي، راه او را بر خطا مي بندد و اين، بهترين راه براي حفظ سلامت جسمي و روحي کودکي است که نه خوب و بد را مي شناسد و نه مي تواند بفهمد و بشناسد.  گام به گام رو به سعادت:

  مادر مسلمان، در کنار همه محبت هاي مادرانه و عاطفه بي پاياني که خداوند به او بخشيده، چون راهنمايي است که کودک را از همان ابتدا با اصول اسلامي آشنا مي کند. او با نقل داستان هاي واقعي يا تخيلي، تذکر گام به گام و بيان کودکانه از واقعيت ها و بايدها و نبايدها، کودک را با رفتاري مطلوب و اسلامي پرورش مي دهد، آن گونه که اين رفتارها از همان آغاز کودکي در وجود کودک برجسته مي شود. چنين مادراني که راه سعادت را بر روي فرزندان خود مي گشايند، شايسته تحسين و پاداش الهي هستند.  عظمت مقام مادر:

  در قانون خلقت، هرچه مقام آفريده اي بالاتر است، وظايف او هم سنگين تر مي شود. در اين ميان، زن که به عنوان انسان، جانشين خدا در زمين و به عنوان مادر، پرورش دهنده افراد جامعه بشري است، از مقام بلند و والايي برخودار است. آيت الله جوادي آملي، در مورد عظمت مقام مادر و وظايف او چنين مي نويسد: «يک سلسله مسئوليت هاي پرورشي به عهده مادر است که مرد از آن محروم است. زن حداقل سي ماه يک سري مسئوليت هايي دارد که مرد ندارد. در اين سي ماه که کودک مستقيماٌ از مادر تغذيه مي کند، مادر مسئول حفظ دو نفر است؛ يکي براي خود و ديگري براي کودک. آيا اين عظمت زن نيست؟ اين مسئوليتي نيست که ذات اقدس الهي به زن داده است که به زن فرمود: مسئوليت در حفظ انديشه ها، افکار و عقايد بيش از مرد است. تو مسئول دو نفري. از اين رو مواظب افکار و انديشه هايت باش؛ زيرا که بسياري از مسائل، از راه انديشه به فرزند مي رسد».  تعالي انديشه در مادر:

  حساسيت مقام زن و دشواري وظايف او، و سنگيني اموري که در خلقت بر عهده او نهاده شده، بسيار دشوار و در عين حال ظريف و دقيق است. توجه مادران به اين وظايف حساس، باعث سلامت جامعه بشري است. استاد جواد آملي در اين باره چنين مي نويسد: «اگر مادري بداند که انديشه هاي او در کودک اثر مي گذارد، انديشه ها و بينش هاي خود را تعالي بيشتري مي بخشد، وظيفه مادري تنها اين نيست که با وضو بچه را شير بدهد و (يا هنگام شير دادن) «بسم الله» بگويد که اينها امور ظاهري و عبادت هاي ظاهري است؛ بلکه دين مي فرمايد: مواظب انديشه هاي خودت نيز باش».  تجليل ويژه از مادر:

  خداوند در جاي جاي قرآن کريم، به تکريم و احترام پدر و مادر و احسان به آنها سفارش و در مواردي، احسان به والدين را در کنار عبادت حق ذکر مي کند. ولي با همه اين توصيه ها، در جايي که از زحمات آن دو ياد مي کند، تنها از دشواري هايي که مادر تحمل کرده نام مي برد و مي فرمايد:« ما انسان را سفارش کرديم که به پدر و مادرش نيکي کند، (خاصه مادر) زيرا مادرش (بار وجود) او را به سختي حمل کرده و به سختي فرو نهاده است.» بله آن جا که سخن از سختي ها و زحمات است، خداوند نام مادر را به صورت مخصوص بيان مي دارد تا بلنداي حق او بر فرزند، آشکار گردد.  بلنداي مقام مادري:

  استاد جوادي آملي درباره توجه و اهتمام زنان به امور خانواده و وظيفه حساس مادران مي فرمايد: «مبادا ارزش هاي مادي و عادي، مقام والاي مادري را به دست نسيان بسپارد و آن را کمتر از سمت هاي ديگر وانمود کند و خانه داري و مديريت داخلي خانواده که رکن اصيل جامعه اسلامي است، کم رنگ گردد».  منزلت رفيع مادر:

  حساسيت وظايف مادر به قدري والا و دقيق است که توجه يا عدم توجه به آن، تأثير آشکار و عميقي بر آينده کودک و جامعه مي گذارد. در حقيقت، مقام مادري پستي کليدي در جامعه است.

  استاد جوادي آملي در مورد مقام مادر مي فرمايد: «نه اعضاي خانواده مجازند مقام شامخ مادري را تنزل دهند، نه افراد جامعه مي توانند منزلت رفيع مديريت داخلي خانه را سبک تلقي کنند، نه نظام حکومتي و سيستم اداره جامعه حق دارد از بهاي لازم آن غفلت يا تغافل کند، و نه خود زنان مأذونند که از شناخت چنين جايگاه رفيعي جاهل بوده و يا تجاهل نمايند.»  دعا براي والدين:

  خداي متعال در کتاب آسماني اش، قرآن کريم، در چهار مورد احسان و اکرام والدين را بلافاصله بعد از توحيد و عبادت خود ذکر کرده که اين نشان دهنده تأکيد بر وجوب احترام و احسان به والدين و بزرگ داشت مقام آنان است. افزون بر اين، در موارد چندي نيز مؤمنان را به دعا در حق والدين و طلب آمرزش براي آنان توصيه کرده است. ما نيز در اين روز بزرگداشت مقام مادر، دست به دعا بر مي داريم و از خداي يگانه براي همه مادران مهربان برکت، رحمت و عزت مي طلبيم.  گاه نيازمندي:

  مادران اسوه هاي فداکاري، جلوه هاي صبوري و آينه هاي بردباري اند که کودک را از آغاز بودنش در آغوش پر مهر خويش گرفته و در پناه حمايت خود مي پرورانند. لحظه اي از فکر کودک خود غافل نمانده و اندکي بي توجهي به او روا نمي دارند. چه زيباست اگر چنين اسوه هاي صبوري و فداکاري را، گاهِ پيري که نيازمند حمايت و هم ياري اند، با مهرباني و رحمت بپذيريم، دست ياري به سويشان بگشاييم، و مقام بلندشان را پاس داريم.

 8. #38
  مدیر بازنشسته
  تاریخ عضویت
  May 2011
  ارسالها
  839
  تشکر
  4,298
  تشکر شده 6,642 بار در 1,994 پست

  پیشفرض

  در بوسه هاي مادر

  خورشيد نور باران

  آغاز روز تازه

  لبخند بامدادان  در خنده هاي مادر

  عطر خوش گلستان

  زيبايي طبيعت

  شادابي بهاران.  مادر تو روح و جاني

  مادر تو جاوداني

  با من تو مهرباني

  با من تو همزباني  مادر تو بهتريني

  مادر تو نازنيني

  مادر تو دلنشيني

  بر حلقه ام نگيني.  مادر هميشه بيدار

  مادر هميشه در كار

  باشد براي فرزند

  مادر هميشه غم خوار

  مادر هميشه خوش قلب

  مادر هميشه دل سوز

  مادر هميشه روشن

  خورشيد عالم افروز.  در چشم هاي مادر

  آبي آسماني

  روًياي سبز نوروز

  معناي زندگاني  در اشك هاي مادر

  پاكي آب باران

  رنگين كمان روشن

  آواي چشمه ساران.  مادر زعشق سرشار

  روح نثار و ايثار

  در راه كودكانش

  مادر بود فداكار  مادر چراغ خانه

  گرماي آشيانه

  مهرش درون قلبم

  ماناست جاودانه.  مادر هميشه بيدار

  مادر هميشه در كار

  باشد براي فرزند

  مادر هميشه غم خوار

  مادر هميشه خوش قلب

  مادر هميشه دل سوز

  مادر هميشه روشن

  خورشيد عالم افروز.  در نغمه هاي مادر

  لالايي محبت

  شعر بلند پيوند

  آواي انس و الفت  در پند هاي مادر

  شيريني سعادت

  آسايش دو گيتي

  شادي بينهايت.  مادر تو صبح پاكي

  برتر ز آب و خاكي

  در مشرق محبت

  خورشيد تابناكي  تو مايهً غروري

  سرچشمهً سروري

  سرشار شعر و شوري

  بخشندهً شعوري.  مادر هميشه بيدار

  مادر هميشه در كار

  باشد براي فرزند

  مادر هميشه غم خوار

  مادر هميشه خوش قلب

  مادر هميشه دل سوز

  مادر هميشه روشن

  خورشيد عالم افروز.  مادر دلش رحيم است

  قلبش مرا حريم است

  روحش پناهگاهم

  در لحظه هاي بيم است  قلبش طپد برايم

  خود را كند فدايم

  پر ميشوم ز شادي

  چون ميكند صدايم.  بخشندهً جوانيست

  معناي زندگانيست

  لبخندش آسمانيست

  شادي جاودانيست  آرامش نسيم است

  بخشنده و كريم است

  در بوستان هستي

  چون گل پر از شميم است.  مادر هميشه بيدار

  مادر هميشه در كار

  باشد براي فرزند

  مادر هميشه غم خوار

  مادر هميشه خوش قلب

  مادر هميشه دل سوز

  مادر هميشه روشن

  خورشيد عالم افروز. 9. #39
  کاربر ویژه تک ستاره آواتار نارسیس
  تاریخ عضویت
  Feb 2011
  ارسالها
  1,691
  حالت من
  Cheerful
  تشکر
  2,598
  تشکر شده 10,426 بار در 4,890 پست

  3* مادر  ما در ای والاترین رویا ی عشق

  ما در ای دلوا پس فردای عشق
  ما در ای غمخوار بی همتا ی من
  اولین و آخرین معنای عشق

  زندگی بی تو سراسر محنت است
  زیر پای توست تنها جای عشق
  ما در ای چشم و چراغ زندگی
  قلب رنجور تو شد دریای زندگی
  تکیه گا ه خستگی ها یم توئی
  ما در ای تنها نرین ما وای عشق
  یا د تو آرام می سا زد مرا
  از تو آهنگی گرفته نا ی عشق
  صوت لالائی تو اعجا ز کرد
  ما در ای " پیغمبر زیبای عشق "

  ما ه من پشت و پنا ه من توئی
  جا ن من ای گوهر یکتا ی عشق
  دوستت دارم تو را دیوانه وار
  از تو احیاء شد چنین دنیا ی عشق
  ای ا نیس لحظه های بی کسی
  در دلم برپا شده غوغای عشق
  تشنه آغوش گرم تومنم
  من که مجنونم توئی لیلای عشق


  " شادی "
  پروانه ای است که هر چه تقلا کنی،نمی توانی آن
  را شکار کنی،باید آرام باشی تا روی شانه ات بنشیند!
  شانه هایت پر از پروانه... 10. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما نارسیس برای ارسال این پست سودمند:


 11. #40
  کاربر ویژه تک ستاره آواتار نارسیس
  تاریخ عضویت
  Feb 2011
  ارسالها
  1,691
  حالت من
  Cheerful
  تشکر
  2,598
  تشکر شده 10,426 بار در 4,890 پست

  پیشفرض

  نرفت از سرم هـــــر گز هواي تو مادر
  هنوز مي تپد اين دل براي تو مـــــــــادر

  چســـــــان زبان بگشايم كه خجلت آهنگم
  نكرده ام دل و جـــــــــان را فداي تو مادر

  چه چـــــاره گر نبرم داغ هجر تو به عدم
  اميد قلب حزينم لــــــــــــــقاي تو مـــــــادر

  چو شبنم است سرو برگ رنگ اين گلشن
  مدام ميشنوم من صــــــــــــــــداي تو مادر

  درين چمن كه حضور جفاست مضمونش
  چه نعمت است به عـــــــــالم وفاي تو مادر

  مــــــــــــقيم منزل عزت كسي توان گشتن
  كه بود حـــــــــاصل كارش رضاي تو مادر


  نشد ز كيف و كــــــم عمر چشم ما روشن
  حقيقت است به هــــــــر جا صفاي تو مادر

  رموز جـــــوهر تُست ( بايزيد) و( بايقرا)
  به اين مـــــــــــــقام رسيدن عطاي تو مادر


  نبود لايق اين گنج و اين كمــــــــا ل (رفيع)
  اگر نبود نصيبش دعــــــــــــــــــاي تو مادر
  " شادی "
  پروانه ای است که هر چه تقلا کنی،نمی توانی آن
  را شکار کنی،باید آرام باشی تا روی شانه ات بنشیند!
  شانه هایت پر از پروانه... 12. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما نارسیس برای ارسال این پست سودمند:


صفحه 4 از 9 ابتداابتدا ... 23456 ... آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

کاربراني که از تاپيک ديدن ميکنند 1 (0 عضو خانواده 1 مهمان عزيز ما)

کلیدواژه های این مبحث

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •