با سلام خدمت دوستانی که قصد سفر به آلمان رو دارند و دنبال محلی با هزینه مناسب جهت اقامت موقتی تا روشن شدن وضعیت هستند.
لینک زیر مربوط به youth hostel های آلمانه که میشه حتی به صورت Online هم توشون جا رزو کرد.

جناب malicete این مطالبی که در مورد آب و هوا و غذاهای آلمان نوشتید که چیز جدیدی نیست. هر کس که توی "سایت فارسی DAAD در تهران " بره اینارو میتونه ببینه. کاش که یه چیزی می گذاشتی به درد دوستان بخوره. مثل لینک هایی که دوست ما WAY2GO در بالا گفتن.
سیستم های مترو و اتوبوس تو آلمان خیلی جالب هست، کسی کاری با خریدن بلیط نداره ، البته این طور بنظر میاد اگر شما بلیط نخرید هیچ موردی پیش نمی یاد .. مگر: یه بازرسی به صورت اتفاقی ازتون میخاد بلیز رئ نشئن بدید ، و اگر بعد از چک کردن بلیط متوجه تقلب یا عدم خرید بلیط بشه، 40 یورو جریمه می کنه و اگر پرداخت نکنبد پلیس اوتوبان ;D در مورد بلیط هم حتما بلیطی که خریدید بعد از سوار شدن به اتوبوس در دستگاهی که توش هست باطل کنید.)

در مورد زندگی جوانان: برای جوانان زیر 18 سال یکسری ق ;Dوانین در نظر گرفته اند که در صورت عدم رعایت جریمه میشند. یکی ;D از جالب ترینشان، اونا نمی توند در طول هفته دیرتر از ساعت 12 بیرون مخصوصا ( 8) ??? ;D ... دنس کلاب ها باشند.) تو دنس کلاب ها هم اونا با دستبند خاصی یا نشان خاصی معین می شند تا بعد از 12 از اونجا خارج بشند. البته آخر هفته می تونند. همواره هم خودتان کارت دانشجویی همراتون باشه، با پلیس هم کل کل نفرمایید...


یه توصیه : اگر در آلمان خواستید فارسی متلک بندازید مواظب باشید ، که ایرانی ممکنه اون اطراف باشه
این قوانین مربوط به ایالت جنوبی آلمان می باشد،
در آلمان خوابگاها به طور صددرصد شبيه ايران نيستند و بيشترشون خارج از محيط دانشگاه و عملكرد مستقل تري دارند.انواع مختلف هم دارند،قيمتها هم بستگي به شهر،امكانات خوابگاه و چيزاي ديگه متفاوت هست.مثلا براي اتاقهايي كه حمام و دستشويي و آشپزخانه مشترك با مثلا بقيه اتاقهاي اون طبقه دارند قيمت حدودا بين180تا210 يورو در ماه هست.اكثرا هم حدود 15 متر مربع هستند.اتاقهايي كه موارد بالا رو به طور اختصاصي دارند(كه البته آشپزخانه اش ميشه يه گاز رو ميزي و يه يخچال فسقلي زيرش و يه ظرفشويي كوچولو،حمامش ميشه يه دوش و wc هم كه مختصر همون كنار)حدود220 تا 280 يورو ميباشند.اينا نهايتا ديگه21 متر مربع و حتي كمتر هستند.بقيه امكانات هم براي اين دو نوع اتاق يه تخت،يه كمد،شايد يه قفسه كتاب كوچك،شايد يه ميز كوچولو با صندلي،يه پنجره هست.امكانات مشترك ديگه اي هم بسته به نوع خوابگاه وجود داره مثل:ماشين لباسشويي كه در زير زمين هست،شايد يه اتاق ورزش،اتاق مطالعه،به ندرت فضا براي پارك ماشين...قيمت همچين اتاقهايي هم در سطح شهر تو همين مايه ها هست ولي تفاوتش با خوابگاه پول پيش و نگهداري و تعميرات احتمالي هست كه هزينه هاش با مستاجر هست.خوابگاه خيلي آش دهن سوزي نيست و بيشتر بچه هايي كه اوايل با محيط اشنا نيستند به خوابگاه ميرند ضمن اينكه به اين راحتي هم نيست و ممكنه مجبور باشيد حتي تا يك ترم تو نوبت بمونيد. ولي بعد خيلي راحت خونه يا اتاق دلخواهشون ميتونن خودشون پيدا كنن.خوبيش اينه كه ديگه كاري به خرابي تاسيسات و از اين قبيل نداريد.
البته ممكنه برخي خوابگاها اپارتمانهاي كوچيكي هم داشته باشند با فضاي بيشتر و قيمت بالاتر كه خيلي معمول نيست و ديگه كسي كه دنبال اينطور جايي هست بايد اپارتمان اجاره كنه.